• letáky A5 210 x 148 mm
  • letáky A4 297 x 210 mm
  • letáky A3 420 x 210 mm
  • hlavičkový papír A4 297 x 210 mm
  • leták DL 210 x 105 mm

Barevnost neboli počet barev, kterými se bude tisknout. Tisk letáků se zpravidla provádí 4 barvami, jelikož jsou často použity pro tisk letáků fotografie. I když se vám může zdát, že je pro tisk letáčku použito více či méně barev. Je to však většinou jen optický klam, který je způsoben tím, že se barvy při tisku nemísí, ale tisknou se malinkaté tečky 4 barev blízko sebe a až mozek vytvoří výslednou barvu. Pro tisk nejlevnějších letáků se používá tisk jednou barvou a to černou.

Tisk letáků ve 4 základních barvách – plnokrevný tisk – C-cyan (azurová barva), M-magenta (purpurová barva), Y-yellow (žlutá barva), K- black (černá barva)

Tisk letáků na tiskárně, pro kterou není potřeba vytvářet hmotnou formu. Používá se pro tisk letáků o malém počtu.

Druh papíru je pro levný tisk letáků důležitý.

Ofsetový papír – papír, který nemá ohlazený povrch. Používá se pro nejlevnější tisk letáků, které nebudou vystaveny povětrnostním podmínkám, ani velké manipulaci

Křídový papír

Papír s hlazeným povrchem pro náročnější používání .

Jde o rozměr pro tisk letáků. Nepoužívanější je pro tisk letáků formátová řada A(A4 kancelářský papír).Následně je možné falcování (lámání) na jiné formáty A3 na půl, A4 na 1/3 - formát DL.

Vytvoření vzhledu pro tisk letáku z dodaných podkladů a informací (texty,fota, loga………). Cena se odvíjí od množství údajů, které se mají na letáku objevit a náročnosti zákazníka na estetický vzhled.

Tisk letáků přímými barvami dle vzorníku „Pantone". Jde většinou o tisk letáků v přesně definovaných firemních barvách.

Metoda tisku, při které je barva přenesena z předlohy pro tisk letáků na list papíru pomocí válce s gumovým povrchem. Díky čemuž se dá potisknou i papír s povrchovou strukturou.

Udává hmotnost 1 m2 papíru. Čím je papír těžší, tím je také tlustší

Levný tisk jednostranných letáků – okolo 100 g/m2
Tisk oboustranných letáků – 135 g/m2 a více

Letáky lze povrchově upravit více způsoby. Nelevnější je strojový lak. Ten lze však použít pouze pro tisk většího množství letáku na ofsetovém stroji. Další variantou je laminace. Což je potažení tenkou folií po vytištění letáků pro vysokou ochranu proti odření a lze ji použít i pro tisk malého množství letáků. Poslední variantou je UV lak, který je použitelný pro tisk velkého množství letáků a má vysoký lesk.

Předloha letáku je přenesena válcem s gumovým povrchem na pás papíru, který je následně rozřezán na jednotlivé letáky. Používá se pro tisk velkého množství letáků v řádech statisíců kusů.